• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Современи моменти од Gerberbe Boy Boy Solid Drop Coverals

Современи моменти од Gerberbe Boy Boy Solid Drop Coverals

 
DEN 479.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Современите моменти од Герберќ донесуваат современ стил и целодневна удобност во гардеробата на вашето малечко. Секој пар на прекривки е направен со мек памук, нежна и удобна ткаенина која е совршена за новороденчиња и бебиња. Имавме најважни работи независно сертифицирани со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, за да не мора да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Дизајнирано со карактеристики што го одржуваат вашиот живот лесен, секоја од нашите прекривки има прилепувања од предниот дел и на внатрешните бутови. Големини NB и 0-3 M се карактеризираат со манжетни манжетни за да ги задржите слаткото лице без гребење на лицето. Сите поголеми димензии не. Совршено е да се носи дома кога ќе легнувате, и симпатична да се истроши на градот, нашите меки прекривки прават одличен подарок за туширање за бебиња. Спарете ги со нашите координирани панталони за бебиња и каросерии за брендот. Овој пакет вклучува три пара покритие за бебиња. Секој е машина што може да се мие и може да се суши. Стандард 100 од OEKO-TEX® #08.HIN.60591 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard101 Модерни моменти од Gerber Boy Boy Solid Drop Coverals, 3-пакети, новороденчиња-12 месеци. Вклучува еден пар на бебешки покривки. Големини NB & 0-3 M се карактеризираат со манжетни манжетни за да се спречат гребнатини. Сите поголеми димензии не . Карактеристики ги прилепуваат предните и внатрешните бутови за удобни промени. Една цврста црна, една цврста сива боја, една цврста слонова коска. Пар со нашите координирани панталони и онЕСИЕ® бренд за бренд за одличен подарок за туширање за бебиња. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX® #08.HIN.60591 HOHENSTEIN HTTI www.oeko- /Standard100. Машинско миење / сушење суво. 100% памучна ребра Поител.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ