• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „Самрак сјај“ платно уметност од Вилијам Бредон

Трговска марка ликовна уметност „Самрак сјај“ платно уметност од Вилијам Бредон

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Вилијам Брејдонјубјект : City Scapestyle : Modern Farmhouse Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мал градски пејзаж што ја пополнува рамката. Вилијам Бредон е уметник кој успешно го шета минатото и сегашноста. Сликите што тој ги создава на американските домови, нивната архитектура и нивните селски поставки се од сегашноста, но сепак успеваат да пренесат чувство на време минато вистинско чувство за Америка. Господар на акварел, техниката на Билс може најдобро да се опише како рафинирани детали, стил кој веднаш го заповеда вниманието на гледачите, ги поканува во составот, а потоа деталите за деталите ги пренесуваат носталгичните визии на уметниците за минатите традиции сè уште зачувани. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Вилијам Бредон „Самрак сјај“ платно уметност.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ