• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Здраво хоби, насликајте го сопственото платно со асортиман на лежишта, теми за желка со еднорог и ајкула, момчиња и девојчиња

Здраво хоби, насликајте го сопственото платно со асортиман на лежишта, теми за желка со еднорог и ајкула, момчиња и девојчиња

 
DEN 1.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Откријте колку е магична вашата креативност со здраво хоби, насликајте свои претходно печатени платна со бои и олеснувања! Секој сет е полн со 2 панели за платно со претходно печатени дизајни, живописен асортиман на акрилни бои и мини четка за боја-овој комплет за сликање DIY има сè што ви треба за да предизвика интерес за сликање и создавање на свое ремек-дело. Зајакнете ги тие фини моторни вештини додека ја користите вклучената четка за бојадисување за да се сликате во линиите, а потоа ставете ја сликата на екранот - цврстата рамка од дрво што го држи ова платно го олеснува обесете од wallид или прикажување на полица за книги! Темите вклучуваат Лама и еднорог или ајкула и желка. Секој сет се продава одделно. Здраво хоби, насликајте ги сопствените комплети на платно и лежиште : претходно печатените лама/еднорог или ајкула/желка дизајни на овие 4 in. X 6 in. Плановите им овозможуваат на малите сликари да се инспирираат додека ја истражуваат нивната креативност, ја зајакнуваат рацете-очи координација и развивање на просторна свест!. Со мини четка за бои, премија од платно на панел и 12 акрилни бои, овој сет-во-еден сет вклучува сè што ви треба за да започнете да создавате веднаш-не е потребно дополнително подготвување! Од смели обрасци до сложени детали, користете ја вклучената четка за боја за да го доведете вашето ремек -дело во живот!. Дизајнирано со цврста рамка од дрво, ова платно е лесно да се обеси и прикажува кога ќе завршите со сликање!. Секој сет се продава одделно. Пред-печатени теми за дизајн : Лама/еднорог и ајкула/желка. Секој сет вклучува : 2 панели на платно 4 in. X 6 in., 2 ленти со акрилна боја 1,6 ml секоја, пластична лента и мини четка за боја.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ