• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Енергетски стоп Предниот и задниот обложен ротор комплет CRK1552

Енергетски стоп Предниот и задниот обложен ротор комплет CRK1552

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Геометната подлога за сопирачка на Powerstop и комплетот за ротор има влошки со сопирачките со ниска праба, спречува 'рѓа и ја подобрува моќта на запирање. Роторите на сопирачката на дискот се третираат со целосен слој на оригинална обвивка за геометри 360, вклучително и во комбето. Геометната обвивка значи заштита од 'рѓа и корозија без да влијае на перформансите на сопирањето на возилото. Роторите се тежина на ОЕМ и ја задржуваат конфигурацијата на ОЕМ Ване за работа без проблеми. Технологијата со позитивна мувла се користи за создавање влошки за сопирачките со постојани перформанси без бледнее како ОЕ. Влошките на сопирачките се карактеризираат со гуми со висок слој со високи темпо, кои изолираат бучава за практично тивко сопирање. Овој комплет за замена на сопирачката и роторот доаѓа со сè што ви треба за работата : збир на ротори на сопирачките со сопирачки, керамички влошки за сопирачките, врвен хардвер од не'рѓосувачки челик и подмачкување со сопирачки со високи перформанси. Уморни од прашина на сопирачките? Изберете комплет за сопирачки со сопирачки на Powerstop! Енергетски стоп Предниот и задниот обложен ротор комплет CRK1552. Влошките и роторите на сопирачките во овој комплет за замена се директна замена за фабричката опрема. Овој комплет вклучува збир на геометни обложени ротори на сопирачките, збир на влошки за сопирачките на дискот, врвен хардвер од не'рѓосувачки челик и лубрикант со сопирачки со високи перформанси. Сопирачка подобро со со керамички формули со ниска праба. Геометните обложени ротори се спротивставуваат на прашината на сопирачката Понтијак Гранд Ам 2005-1999.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ