• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност 'Акварел графит цвет VIII' платно уметност од Ејвори Тилмон

Трговска марка ликовна уметност 'Акварел графит цвет VIII' платно уметност од Ејвори Тилмон

 
DEN 478.40

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Ејвори Тилмонсубјект : Флоралстајл : Природна модерна прод-продукција Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има линиски цртеж на крин над жолта, зелена и сина акварел. Ејвори Тилмон направи создавање уметност доживотна страст. По дипломирањето на колеџ со диплома за скулптура, тој следеше кариера во уметноста, вклучително и настава и дизајнирање, како и професионално скулптурирање и сликање. Тој сака да пристапи кон сликање и цртање како многу плитка скулптура, градење и одземање сè додека не го постигне она што првично го предвидуваше. Ејвори Тилмон 'Акварел графит цвет VIII' платно уметност.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ