• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Бертоли пилешко Алфредо и Пен, Оз

Бертоли пилешко Алфредо и Пен, Оз

 
DEN 20.48

Количина на стоки
Достапно на барање

Пилешкото од бело месо од скара со пенка, брокула, портабела печурки и сочни домати во кремасти алфредо солено во италијанската традиција пред еден век, Алфредо му беше надарена златна вилушка и лажица од патрони на римскиот ресторан со именувања за да го искажат своето обожавање на неговата креација : тестенини : тестенини : тестенини : тестенини фрлени со пармезан и путер. Ние користиме крем и бело вино во нашето пенкало заедно со тендерско пилешко месо од бело месо, светла брокула и срдечни печурки за оброк достоен за златна вилушка. Изработено со 100% природно* пилешко.* Минимално обработено. Без вештачки состојки без вештачки конзерванси. †† Погледнете ја изјавата на состојките за состојките што се користат за зачувување на квалитетот.италијански инспирирани рецепти од 1865 година служи два. Без напор направени со едноставни состојки. Подготвени за 12 минути.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ