• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Кошула за кратки ракави на бен Хоган, голф, голф Поло, до 5xl

Кошула за кратки ракави на бен Хоган, голф, голф Поло, до 5xl

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Вашата игра за голф и стил ќе бидат на исто ниво кога ќе ја носите оваа маичка со кратки ракави. Неговата текстурална шема го прави овој поло да се истакне во толпата. Технологијата за управување со влага на Бен Хоган е технологија за управување со влага, помага да се одржи ладно и суво со цртање пот од вашата кожа. Ткаенината за заштита на сонцето помага да се спречат штетните УВ зраци на сонцето да навлезат во ткаенината. Шевовите за истегнување вклучуваат шевови на рамото што овозможуваат максимален опсег на движење. Power Block : Ја штити вашата кожа од штетните УВ зраци на Сонцето. Powerspan : Флексибилните споеви на рамото овозможуваат оптимален опсег на движење. Powerwick : Fining Taber го привлекува потењето од кожата. Рамна плетена јака. Прозорецот со прозорец.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ