• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Скигеар Од Арктичките Машки Есенцијални Снежни Панталони

Скигеар Од Арктичките Машки Есенцијални Снежни Панталони

 
DEN 375.20

Количина на стоки
Достапно на барање

Машките изолирани снежни панталони ве загреваат на температури од -20° до +35° во зависност од вашето ниво на активност. DWR финиш (Издржлив Водоотпорен) помага да се одбие водата од површината на ткаенината. Термок слој кој нуди повисок отпорен на надворешни елементи, вклучувајќи Ветер, Вода и Снег. ТЕРМАТЕХ инженеринг синтетички 85г изолација која нуди висок степен на топлина. 600 Негирачки балистички засилен глужд, гребење и штитници за полите се држат против секојдневното носење. Прилагодлив ремен за половината за посигурно и поудобно вклопување, вклучително и јамка за појас. Машина За Перење.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ