• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Моќност Стоп Пред З Камион И Влечење Кочница Комплет К2004-36

Моќност Стоп Пред З Камион И Влечење Кочница Комплет К2004-36

 
DEN 3683.20

Количина на стоки
Достапно на барање

Моќ Стоп Z36 Екстремни камион И забавува сопирачка рампа и роторот комплет со дебеломер е ефикасен производ за оние кои се забавува/дестинации, како и ентузијаст надвор од патот. Керамичките влошки за сопирачки со ниска прашина се зајакнати со јаглеродни влакна за зајакнување на соединението. Тие се без прашина, без бучава и ви даваат зголемена моќ на сопирање без да ја жртвувате секојдневната возливост. Роторите се фрлаат користејќи ја најдобрата металургија Г3000 со строги толеранции НА ОЕ - што ги прави совршена, надградба на завртки без потреба да се прават никакви модификации. Прецизните дупки за дупчење овозможуваат максимално ладење на роторот. Ова ја одржува температурата на вашите сопирачки надолу за време на екстремни работни услови. Заоблените слотови помагаат да се избрише секој гас или остатоци - одржувајќи јасна контактна лепенка на површината на роторот за безбедно, непречено сопирање. Сребрен Цинк дихромат позлата се применува на сите дупчат S10 2004-1998; GMC Џими 2002-1997; Сонома 2004-1998; Isuzu Hombre 2000-1998; Oldsmobile Bravada 2001-1997.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ