• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Нисан Титан , Армада И Патфиндер Армада Хејнс Прирачник За Поправка ^

Нисан Титан , Армада И Патфиндер Армада Хејнс Прирачник За Поправка ^

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Нисан Титан (04-14), Армада (05-14) И Патфиндер Армада (04) Прирачник За Поправка На Хејнсопис со прирачник За Хејнс, можете сами да го направите тоа..од едноставно одржување до основни поправки. Хејнс ја пишува секоја книга врз основа на целосно кинење на возилото. Ги учиме најдобрите начини да завршиме работа и тоа ви ја прави побрза, полесна и поевтина. Нашите книги имаат јасни упатства и стотици фотографии кои го прикажуваат секој чекор. Без разлика дали сте почетник или професионалец, можете да заштедите голема со Хејнс! Чекор-по-чекор процедури лесни за следење фотографии целосен дел За решавање проблеми Вредни кратења дијагноза на Свеќички во Боја откриенгенисан Титан, 2004-2014армада, 2005-2014патфајндер Армада, 2004контентницавовед поглавје 1 : Прилагодување и рутинско одржувањеглавје 2 : Дел А : 5,6 Л В8 мотор поглавје 2 : дел б : општи Процедури за ремонт на моторот поглавје 3 : системи за ладење, греење и Климатизација поглавје 4 : системи за гориво и издувни гасови поглавје 5 : електрични системи на моторот поглавје 6 : емисии и системи За контрола на моторот поглавје 7 : дел а : автоматски менувач поглавје 7 : дел б : Трансфер На Куќиштето 8 : поглавје 9 : сопирачкаглавје 10 : Суспензија и системи за управување поглавје 11 : телоглавје 12 : дијаграми За Електричен систем На шасијата Чекор-по-чекор процедури. Лесни за следење фотографии. Целосен дел за решавање проблеми. Вредни кратки намалувања.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ