• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Еластична полиестерска трпезарија стол опфаќа сет од 4

Еластична полиестерска трпезарија стол опфаќа сет од 4

 
DEN 303.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Еластична полиестерска трпезарија за трпезарија ги опфаќа сет од 4 погодни за столчиња Големина : Задна висина на столот : 45 см - 60см /18 " - 24 " (приближно.) Задна ширина на столот : 38cm - 48cm /15 " - 19 "(Приближно) должина на седиштето : 38 см - 48 см /15 " - 19 "(приближно) ширина на седиштето : 38cm - 48cm /15 " - 19 "(приближно.) Материјал : Спандекса разновидност на печатени обрасци се достапни пакети Содржина : 4 по сет (капаци за столче за јадење 4 x) Единствените капаци за трпезарии за трпезарии се изработени со супер истегната и мека ткаенина од полиестерски спандекс, отстранлив и лесен за миење, машина за миење и без брчки. Обвивките на столот можат совршено да одговараат на вашиот стол за јадење со зашиена еластична полите. Тие ќе го заштитат и спречат вашиот мебел од застоена и друга штета. Ова плетено столче за столици со ткаенини Spandex создава чист и модерен изглед за вашиот мебел, го надополнува секој стил на украсување. Широко користени лизгачки столчиња, бидејќи тие можат да се користат за хотел, свадбен банкет, стол за јадење, славење, декорација на забави, итн. Нота : Ве молиме измерете ја големината на сопственото столче и да одговараат со нашата референтна големина пред набавката. Ве молиме, дозволете суптилна разлика во бојата што се должи на разликата во бојата што се должи на разликата во боја на различни компјутери прикажување и ве молиме, дозволете разлика од 2-3% со големина како резултат на рачно мерење. Земја на потеклото : Увезено. Дизајнирано да одговара на повеќето столчиња за јадење со висина на грбот 17 "-23". Еластичното шиење на полите Чувајте ги капаците на столот на место. Меки лизгачки столици со столче за ткаенини, отпорни на брчки. Заштитете ги вашите столчиња за јадење од излевање, дамки, абење и солза. Машинско миење одделно со ладна вода. Не бели, не железо . Земја на потекло : увезена.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ