• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Мерач на јазот на хипер цврсто челична искра, тип на универзален возило, модел 4706

Мерач на јазот на хипер цврсто челична искра, тип на универзален возило, модел 4706

 
DEN 15.68

Количина на стоки
Достапно на барање

Мерачот на јазот на хипер цврсто челична искра може да се користи за прецизно мерење и прилагодување на празнините на свеќичката во вашето возило. Ги мери празнините на електродата на приклучокот со приклучокот на рампата на приклучокот. Мерачот на приклучокот за искри на сребрена монета се користи за мерење на празнините на свеќичката од 0,02 "до 0,10 ". Со тешка структура, овој мерач обезбедува сила и издржливост. Тој е дизајниран со финиш отпорен на корозија и е третирана со топлина за продолжена употреба. Исто така познат како мерач на стилот на рампата, оваа алатка за автомобилски автомобили најдобро се користи за традиционални приклучоци за бакарни искра. Точно измерете ги и прилагодете ги празнините на електродата на свеќичката во вашето возило со прираст на стилот на рампата. Дизајниран со финиш отпорна на корозија. Тешката структура на духови обезбедува сила и издржливост. Топлина третирана за продолжена употреба. Заштитената дупка е дизајнирана да го прилагоди јазот на свеќичката без да ја оштети електродата. Број на дел од производителот -4706.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ