• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „скривалиште“ платно уметност од Пеги Харис

Трговска марка ликовна уметност „скривалиште“ платно уметност од Пеги Харис

 
DEN 696.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Peggy Harrissubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernively Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има две ракуни опкружени со есенски лисја. Истакнати бои : портокалова, кафеава, тен, сива, зелена Пеги Харис сака бебешки животни. Како инспириран уметник и учител за животински свет, меѓународно признат дизајнер и остварена ТВ личност, Пегис кариера се протега 20 плус години. Таа е автор на седум најдобри продажни книги, од кои две се преведени на странски јазици, а сите ги карактеризираат нејзините уникатни дизајни на бебешки животни. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Пеги Харис сака бебешки животни. Како инспириран уметник и учител за животински свет, меѓународно признат дизајнер и остварена ТВ личност, Пегис кариера се протега 20 плус години. Таа е автор на седум најдобри продажни книги, од кои две се преведени на странски јазици, а сите ги карактеризираат нејзините уникатни дизајни на бебешки животни. - Две ракуни опкружени со есенски лисја.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ