• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Хипер тешка мерка од 12-метарски ленти со ознаки и сантиметар

Хипер тешка мерка од 12-метарски ленти со ознаки и сантиметар

 
DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Хипер тешката мерка со лента од 12 метри обезбедува брзо и лесно решение за мерење во сите ваши мали потреби на проектот. Заклучувањето на сечилото на мерката на лентата е лесно прифатлива со заклучувањето на предната палец за едноставно да го проширите сечилото на лентата и да ја притиснете рачката надолу за да ја заклучите во положба. Лизгајте го копчето за палецот нагоре за да го ослободите и лентата се повлекува во неговото куќиште. За точни мерења во внатрешноста и надворешните, двојно затрупаните се лизгаат за да ја компензираат дебелината на куката. Означено во црна боја на жолта боја на жолта боја, разноврсна инч и метрички метрички мерки во инчи, стапала, милиметри и сантиметри. Компактен по големина, оваа мерка за хипер цврста лента лесно се вклопува во фиоката за џеб, чанта или кујна. Hyper Town има целосна линија на рачни алатки, ротирачки алатки, алатки за напојување, додатоци за алатки и складирање на алатки. Кога сте подготвени да направите поправки или да се справите со проекти за подобрување на домот, хипер-тешката е подготвена. 12 стапки со заклучена топлина, третирана со топлина, јаглероден челик за подолг век на траење на алатката. Заклучување на сечилото лесно се нанесува или ослободи. Ознаки за инчи и сантиметар за точно мерење. Компактно, издржливо апс не'рѓосувачки куќиште за удобно вклопување во рака. Достапни се и други големини и должини.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ