• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Трговска марка ликовна уметност „прилично бледо букет“ платно уметност од Албена Христова

Трговска марка ликовна уметност „прилично бледо букет“ платно уметност од Албена Христова

 
DEN 2601.60

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Албена Христовасубјект : Флоралстил : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има букет бели цвеќиња на бледо сина позадина. Истакнати бои : Вајт, Тан Албена Христова, меѓународен уметник со повеќе од дванаесет години класична уметничка обука и магистерски во фреска сликарство, е еден од најуспешните уметници на отворено издание на пазарот. Таа немилосрдно бара совршена комбинација на форма, боја и текстура. Нејзините слики издвојуваат елеганција и безвременост. Родена е и израсната во семејство на уметници во Источна Европа и во моментов престојува во Калифорнија. Таа поседува неверојатна визуелна меморија што ја разгорува нејзината страшна уметничка имагинација. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Букет бели цвеќиња на бледо сина позадина.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ