• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Ласерски Иридиум Свеќичка ДИЛКАР6А ЗА НИСАН верса 1. 2011-1.6 Л 1598цц

Ласерски Иридиум Свеќичка ДИЛКАР6А ЗА НИСАН верса 1. 2011-1.6 Л 1598цц

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Често наведени како оригинална опрема, нгк ласерските иридиумски свеќички се најдобрата комбинација на перформанси и долговечност. Врвот на иридиум е шест (6) пати потежок од платината, обезбедувајќи најсилна запаливост и најдолг можен живот. Повеќето ласерски иридиумски свеќички имаат платинеста подлога на земјата електрода за рамномерно абење во системите за палење. Ое дизајниран за специфични апликации за возила. Шорти Свеќичка : Не. Отпорник : Да. Производителот Топлина Опсег : 6. Материјал На Врвот На Електродата : Иридиум. Електрода Основни Материјал : Бакар. Големина На Конецот На Свеќичката : 12мм. Дофат На Свеќичката : 19мм. Стил На Седиште На Свеќичката : Заптивка. Дијаметар на клучот : 14мм. Количина На Лента За Земја : Два. Количина : Се Продава поединечно. Забелешки : Долга нишка. Мотор L4, Големина На Моторот 1,6 L/1598cc. Семејство на моторот нисан 4-цилиндар. Тривалентното метално обложување обезбедува супериорни антикорозивни и анти-запленувачки својства. Брановидни ребра спречуваат трепкање. Чист алумина силикатен керамички изолатор, обезбедува супериорна јачина и подобар пренос на топлина. Бакар јадро помага во отстранување на топлина. Тројните заптивки спречуваат истекување. Продадени Во 4 Пакет.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ