• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Хенкел Локтит Полисеамсеал Када И Плочка Лепило Caulk Оз. Бело

Хенкел Локтит Полисеамсеал Када И Плочка Лепило Caulk Оз. Бело

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Хенкел Локтит Полисеамсеал Када И Лепило За Плочки 10 Мл., Белелоктит Полисеамсеал Када И Плочка е формулиран за запечатување проекти во кујни и бањи. Полисеамсеал када И Плочка целокупната заптивка е лесна за нанесување и алатка, а излечениот производ е отпорен на временски услови, отпорен на мувла и мувла и може да се бојадиса за 40 минути. Поседува и способности за врзување и запечатување, заптивка отпорна на мувла и мувла, отпорна на чистење, водонепропустлива, бојадисана, лесна за употреба и чистење на вода. Се спротивставува на промената на бојата и абразијата на грубите хемиски средства за чистење. Овој лесен за употреба заптивната смеса базирана на акрилик останува флексибилен и водонепропустлив за да обезбеди издржливост и долговечност. Се препорачува за запечатување околу кади, мијалници, тезги за туширање, плочки и задни прскања. Одлична адхезија на керамика, порцелан, стакло, композити од фиберглас, емајл, алуминиум, нерѓосувачки челик, дрво, многу пластика и тапет. За најдобри резултати : нанесете и чувајте на температури помеѓу 40 Степени Ф (5 степени Ц) и 100 Степени Ф (38 степени Ц). Не е погоден за континуирано потопување во вода - под патеки за врата за туширање, под водоводна линија, на огледала, во аквариуми или на 2 непорозни површини. Не за употреба во зглобовите на задникот, архитектонски споеви, зглобови кои подлежат на тешка абразија, абење или насочување на навивање. Максималната длабочина на зглобот е 1/4 Инчи. (6,3 мм) и ширината на зглобот е 1/2 Инчи. (12,7 мм). Почекајте 24 до 48 Часа пред изложување на вода по нанесувањето на заптивната смеса. Рок на траење - 18 Мо. од датумот на производство. Покриеност : 5.5 Мл. - 16,9 Стапки. во 1/4 Во. мушка, 7,5 Стапки. во 3/8 Во. мушка. 10 Мл. - 30,6 Стапки. во 1/4 Во. мушка, 13,8 Стапки. во 3/8 Во. мушка. Хенкел Локтит Полисеамсеал Када И Лепило За Плочки 10 Мл. Бело.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ