• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Црвениот Атлас Дизајн „Maplewood NJ 1910“ Canvas Art

Црвениот Атлас Дизајн „Maplewood NJ 1910“ Canvas Art

 
DEN 958.40

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Red Atlas Designssubject : Map Style : Antique Product Тип : Галерија обвиткано платно Арта Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има мапа на Maplewood NJ во 1910 година. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Истакнати бои : Браун, Тан, Црн црвен Атлас Дизајн сопственик Дејвид Бауман Дејвид Бауман, Дејвид Бауман, Дејвид Бауман, Дејвид Бауман, знаејќи Дејвид Бауман Дејвид Бауман, Дејвид Бауман, Дејвид Бауман, Дејвид Бауман, Дејвид Бауман, Давид Бауман, Дејвид Бауман, Давид Бауман, Дејвид Бауман, Дејвид Атлас, дизајни Секое знаме на светот со поглед на тригодишна возраст. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Неговиот афинитет кон фотографијата, илустрацијата и графичкиот дизајн ја информира оваа растечка колекција на знамиња, мапи и друга уметност што ги слави познатите и саканите симболи и форми на нашата земја и светот. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Наскоро откако тој можеше да го именува секој главен град на секоја држава и земја, исто така. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Црвениот атлас Дизајн 'Maplewood NJ 1910' Canvas Art. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Без разлика дали станува збор за современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност на трговската марка нуди разновидна висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност што сигурно ќе го надополни секој стил.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ