• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Колачињата за зимски чоколади на Набиско Орео, 15. Оз

Колачињата за зимски чоколади на Набиско Орео, 15. Оз

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Преземете вкусна пауза со овие колачиња со чоколади на Набиско Орео, омилен на милиони низ целиот свет од 1912 година, сега во кои има четири забавни зимски дизајни. Врвно забивање, тие имаат богата црвена боја крем полнење помеѓу задебелен вкус на две чоколади-што ги прави омиленото колаче на млеко. Овие зимски колачиња Орео доаѓаат во пакет за ресление со табулаторот со лесно влечење што ги одржува свежи и е идеално за грицкање, споделување или патување. Ореос е кошерска храна која содржи нула транс масти и тие исто така се ослободени од холестерол и ниско ниво на натриум. Оваа набавка вклучува еден пакет од 15,35 мл од колачињата со чоколади од чоколадо на Набиско Орео. Споделете ги со пријателите и семејството оваа празнична сезона на забава, соберете се или едноставно уживајте во нив како пријатна закуска дома, училиште, канцеларија или додека сте во движење. Овие вкусни колачиња секогаш се прават со вистинско какао. Колачињата за зимски чоколади на Набиско Орео, 15,35 мл : Единствено зимско издание на Орео. Специјални зимски дизајни со црвена крема. Секогаш направено со вистинско какао. Нула транс маснотии и холестерол без. Кошер млекарница. Колачињата без холестерол во Орео имаат 140 калории по порција. Ниско на натриум. Доаѓа во единечен и 2-пакет. Околу 30 колачиња по сад. Мисијата во Монделез Интернешнл е да создаде повеќе моменти на радост и да ја изгради најдобрата компанија за грицкање во светот со одгледување на своите луѓе, растејќи го својот бизнис и расте нивното влијание врз светот околу нив.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ