• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Заштитена марка ликовна уметност „Градина на уметноста на Хадсон“ од Дејвид Лојд Гловер

Заштитена марка ликовна уметност „Градина на уметноста на Хадсон“ од Дејвид Лојд Гловер

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Уметник : Дејвид Лојд Гловербјект : Пејзаж-апестит : Традиционално производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шарени цвеќиња и дрвја кои поставуваат нечистотија. Истакнати бои : Сина, жолта, црна, сива, зелена, бела, Тан Дејвид Лојд Гловер има 25 -годишна меѓународна репутација изложба на поголеми галерии во САД, Канада, Мексико и Јапонија. Неговите дела ги стекнале колекционерите низ целиот свет. Гловер создава мастер -дела во акварел на хартија, гуаче на хартија, масло на платно и акрилик на платно со еднаков објект. По кариерата во рекламната индустрија, тој започна со полно работно време струка за создавање ликовна уметност за продажба на галерија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Шарени цвеќиња и дрвја кои поставуваат нечистотија.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ