• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Дијансен Челични Чевли За Прсти За Мажи Неуништливи Работни Патики Лизгање Отпорно На Пробивање На Безбедносни Чевли За Индустриски, Кустурски

Дијансен Челични Чевли За Прсти За Мажи Неуништливи Работни Патики Лизгање Отпорно На Пробивање На Безбедносни Чевли За Индустриски,

 
DEN 703.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Безбедносните чевли на дијансен се опремени со челично капаче за прсти за да обезбедат исклучителна заштита од опасности од удар и пункција, обезбедувајќи вашите стапала да останат безбедни во опасни работни средини. . Овие безбедносни чевли Направени од мрежеста ткаенина Што дише и со надворешен ѓон ЕВА, нашите работни чевли не се само издржливи, туку и многу полесни од алтернативите со гумен ѓон. . Со нивната конструкција отпорна на триење, нашите работни чевли се изградени за да ги издржат најтешките работни услови. Уживајте во долготрајни перформанси и сигурност што нема да ве изневери. . Дизајнирани со модерен стил на атлетски чевли, нашите работни чевли лесно можат да преминат од местото на работа во секојдневна облека. . Погодни за градилишта, фабрики, магацини и сите други потенцијално опасни работни места, нашите работни чевли ја обезбедуваат потребната безбедност во различни индустрии. Останете заштитени без разлика каде работите. ®Издржлива Заштита : работните чевли На Дијансен имаат засилена заштита на прстите, ефикасно спречувајќи тешки предмети да предизвикаат повреди и обезбедување безбедност во опасни средини. €Анти-Пункција Единствен : Дизајниран Со Кевлар-Среден Ѓон, нашите чевли нудат сигурна заштита од нокти и остри предмети. €Разноврсна Апликации : Погоден За различни работни места, вклучувајќи градилишта, кујни, и фабрики,. ●Стилски И Практичен● : Комбинирајќи ја модата со функционалноста, нашите работни чевли имаат модерен дизајн што може да се носи и лежерно и за работа. ●Дише И Лесен Q : Изработен со материјал за летање што дише, лесниот дизајн го намалува заморот, обезбедувајќи целодневна поддршка.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ