• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Транстар АЦ А Ц Експанзија Вентил Нов Резервен Пазар

Транстар АЦ А Ц Експанзија Вентил Нов Резервен Пазар

 
DEN 5551.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Автомобилскиот експанзионен вентил е клучна компонента во системот за климатизација на возилото. Тој е одговорен за регулирање на протокот на ладилно средство во системот, осигурувајќи дека вистинската количина се доставува до испарувачот при правилен притисок. Ова одржува конзистентна и удобна температура во кабината, без оглед на надворешните услови. Направен од издржливи материјали, експанзиониот вентил е изграден за да ги издржи строгостите на секојдневната употреба и е дизајниран да се вклопува беспрекорно во постојниот СИСТЕМ за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА на вашето возило. Транстар АЦ А/Ц Експанзија Вентил Нов Резервен пазар.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ