• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
ФИЛИПС ПРЕДВОДЕНА 60-Вати УЛ Директно Тубуларна Гроздобер Сијалица, Јасна Спирала Мека Бела, Затемнета, Е Средна База

ФИЛИПС ПРЕДВОДЕНА 60-Вати УЛ Директно Тубуларна Гроздобер Сијалица, Јасна Спирала Мека Бела, Затемнета, Е Средна База

 
DEN 255.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Оваа ФИЛИПС ГРОЗДОБЕР ПРЕДВОДЕНА 40 W еквивалент ST19 Чиста Спирална Филаментна сијалица е дизајнирана да се види. Создадете пријатен амбиент со меките бели тонови на ОВАА сијалица за затемнување инспирирана од носталгија. Совршено одговара за низа украсни апликации и стилови. ГРОЗДОБЕР LED светилки ги исполнуваат критериумите За Удобност На Очите На Филипс. Грижете се за вашите очи со квалитетна, удобна светлина. Само Филипс нуди Светилки За Удобност на Очите кои исполнуваат строги критериуми за визуелна удобност без видливо треперење или отсјај. Оваа чиста стаклена сијалица во гроздобер стил има средна (е26) основа. ФИЛИПС ПРЕДВОДЕНА 60-Вати ST19 Директно Тубуларна Гроздобер Сијалица, Јасна Спирала Мека Бела, Затемнета, Е26 Средна База( 1-Пакет) : ДИЗАЈНИРАН ДА СЕ ВИДИ : Филипс Гроздобер ST19 Јасна Спирална Нишка . ЛЕД светилките изгледаат исто толку добро како кога се вклучени. МЕКА БЕЛА : оваа сијалица има температура НА бојата ОД 2700К, создавајќи ефект на осветлување кој е топол и мек. Меко-белата светлина создава удобен и пријатен амбиент. ЗАТЕМНЕТО : оваа сијалица може да се користи со повеќето затемнувачи за да се создаде посакуваниот амбиент со непречено затемнување до 10% од целосните нивоа на светлина. ПОМОШ ГРИЖА За ВАШИТЕ ОЧИ : Филипс Око Удобност LED светилки се дизајнирани да бидат удобни за вашите очи, без видливи треперење или отсјај. ПОСВЕТЕНОСТ НА ОДРЖЛИВОСТА : кога ќе изберете СВЕТИЛКИ ПРЕДВОДЕНИ Од ФИЛИПС, избирате производи за заштеда на енергија со пакување без пластика.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ