• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Фајрстоун дестинација МТ 33х12. 114К ГУМА

Фајрстоун дестинација МТ 33х12. 114К ГУМА

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Гумата Firestone Destination MT2 е дизајнирана да биде цврста и да изведува на пат и надвор од патот. Без разлика дали вашиот камион или ТЕРЕНЕЦ гази низ суви, влажни или снежни услови, Гумата ДЕСТИНАЦИЈА МТ2 е дизајнирана да оди таму каде што ве носи патеката. Со карактеристики како отфрлачи на кал и камен за да ја одржите вашата шара исчистена и напредна конструкција за да помогнете да се спротивставите на чиповите и солзите за да го зголемите животниот век на гумите, знаете Дека Гумата ДЕСТИНАЦИЈА МТ2 ќе ве поддржи каде и да ве однесе патот. Дизајниран за употреба на лесни камиони и Теренци. Агресивен терен од кал со потпори за спуштање надолу во центарот и вградениjектори на камен за дополнителна влечна сила и издржливост при возење надвор од патот. Соединението на шарите отпорно на оштетување ја чува гумата од оштетување за подолг век на траење на шарата. Исфрлувачите на кал и камен вградени во шарата промовираат самочистење за доследно влечење. Дополнителните шипки создаваат дополнителни рабови на гризење во снег и кашест снег за подобро држење. Големина : LT33 X12. 50 R20. Опсег На Оптоварување : Е. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ