• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Караја Остомија Торбичка Одводни 0.875 Стома 12 Л Систем Транспарентен 3228, Кт

Караја Остомија Торбичка Одводни 0.875 Стома 12 Л Систем Транспарентен 3228, Кт

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Караја 5 Остомија Торбичка Одводни 0.875 " Стома 1pc Систем 3228, 30 Ct Караја 5 Едноделен е претходно голем и има стандардна бариера за абење на кожата прикачена на торбичката за колостомија, погодна за поформиран излез. Со конвексна бариера оваа торбичка е подобра за повлечени стомаци и набори на кожата во споредба со рамните бариери. Затворањето на стегачот за торбичка може да се отвори за одводнување, а потоа повторно да се обезбеди. Една кутија вклучува 30 едноделни торбички за остомија. Ефикасно ја штити кожата од стомачен исцедок со користење на прстен Од пет печати Караја и нуди флексибилност, плитка конвексност и бактериостатска атмосфера. Изграден со супериорни материјали за торбичка за да создаде доверба и удобност за корисникот. Транспарентен и конструиран со филм со бариера за мирис, оваа торбичка за остомија истовремено обезбедува сигурност и доверба. Порозната лента ја одржува кожата здрава со тоа што и овозможува да дише и да остане без влага. Боја : Транспарентна. Должина на торбичката : 12 инчи. Големина на стома : Пред-големина.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ