• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Црвен Кап® Машки Лесен Екипаж Панталони

Црвен Кап® Машки Лесен Екипаж Панталони

 
DEN 0.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Издржливост, флексибилност, удобност и професионален стил — што друго би можеле да побарате од работните панталони? Нашите Лесни Панталони на Екипажот имаат Ткаенина Со Рипстоп За Да ги минимизираат риповите и водоотпорна завршница за да спречат продирање на течностите. Нивното сечење со права нога обезбедува модерен изглед заедно со дополнителна удобност и доволно простор за сместување на работните чизми. Ексклузивната Ткаенина Рипстоп е лесна и дише, но 75% посилна од обичните ткаенини за работна облека. Покриените Копчиња ги одржуваат обоените површини полирани и заштитени. Инсем Гусет нуди повеќе простор за лесно стуткање, свиткување и истегнување. Истегнете Го Појасот се шири кога е потребно повеќето потоа се формираат назад во форма. Џеб За мобилен Телефон со скриено прицврстување за да ги чувате предметите безбедни. Директно Вклопување ја комбинира издржливоста на работната панталона со удобноста на фармерките. Дел Од Колекцијата на униформи без грижи без Грижи за одржување на фокусот на работата, а не на работната облека. Издржлив Водоотпорен (DWR) Финиш штити од неизбежните истури, прскања и Мајката Природа. Сад Патент Број 10,004,281. Индустриски перење пријателски.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ