• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Карат Т.Г.В. Перидот и бел дијамант акцент 14к злато над сребрен прстен

Карат Т.Г.В. Перидот и бел дијамант акцент 14к злато над сребрен прстен

 
DEN 3.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Перидот може да биде родител на август, но секој може да го носи овој прекрасен зелен скапоцен камен во кое било време од годината. Каменот се верува дека поседува лековити и заштитни својства кои вметнуваат моќ и влијание кај носителот, така што тешко можеме да ве обвиниме дека сакате некој од вашите. Зошто да не го донесеме вар зелениот сјај дома во форма на зачудувачки накит како овој? 14к злато над среброто. Трилион со 7,00 мм оригинален перидот. 0,02 CTW бел дијамант. Прстен достапен во големини 6-7-8.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ