• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Ораклот Во Делфи Игра На Табла

Ораклот Во Делфи Игра На Табла

 
DEN 319.20

Количина на стоки
Достапно на барање

Точка е Во : Ново. Зевс, грчкиот бог на громот и небото, е домаќин на натпревар за најхрабрите смртни капетани. Така, ги подготвивте вашите бродови и пловите Егејот да биде првиот што ќе ги заврши своите дванаесет задачи : подигнете грациозни статуи, подигнете светилишта што инспирираат стравопочит, направете дарежливи понуди и убијте ги најстрашните чудовишта. За да го пронајдете праведниот пат напред, ја доведувате Во прашање Питија, мистериозното пророштво На Делфи и оставете ги нејзините гатања да ве водат.Со Оракл Од Делфи, познатиот дизајнер Стефан Фелд претставува атмосферска, но сепак многу предизвикувачка трка која бара софистицирана стратегија, како И краткорочна приспособливост Зевс, грчкиот бог на громот и небото, е домаќин на натпревар за најхрабрите смртни капетани. Значи, ги подготвивте вашите бродови и пловете Егејот да биде првиот што ќе ги заврши своите дванаесет задачи : подигнете грациозни статуи, подигнете светилишта што инспирираат стравопочит, направете дарежливи понуди и убијте ги најстрашните чудовишта. За да го пронајдете праведниот пат напред, ја доведувате Во прашање Питија, мистериозното пророштво На Делфи и оставете ги нејзините гатања да ве водат. Со Оракл Од Делфи, познатиот дизајнер Стефан Фелд претставува атмосферска, но сепак многу предизвикувачка трка која бара софистицирана стратегија, како и краткорочна приспособливост. Содржина : 12 Гејмборд плочки. 6 Градски плочки. 12 Островски плочки. 34 Корист плочки. 48 Зевс плочки. 8 бродски плочки. 4 Штитови. 4 Акција прегледи. 1 зевс слика. 24 Придонеси. 6 Храмови. 24 Чудовишта. 18 Статуи. 24 богови. 12 Светилишта. 4 Бродови. 12 Оракл коцки. 1 Чудовиште умре. 1 Титанᅢᄁ??умри. 42 Повреда картички. 30 Оракл картички. 22 Опрема картички. 18 Карактер картички. 4 Играч одбори. 1 Правилник.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ