• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Рефразирај 50 Ти И 60 Ти Поп Издание

Рефразирај 50 Ти И 60 Ти Поп Издание

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Повеќе од две децении, две мали компании самостојно прават и продаваат висококвалитетни игри на табла, игри со карти и загатки што семејствата ќе ги ценат со години. Додека се развиваат сами, Таликор И Аристоплеј дојдоа да ја споделат филозофијата дека игрите треба да обезбедат богати искуства надвор од првата претстава. Сега овие две истомисленици се споија за да станат не само поголеми, туку и подобри! За 25 години аристоплеј има развиено игри кои ве учат нешто додека се забавувате во исто време. Учењето преку игра не мора да биде само за деца. Повеќе од 30 години, Таликор нуди широк спектар на игри на табла и карти дизајнирани да промовираат прекрасно семејство и време за собирање. Неигра поттикнува споделување и разбирање, самооткривање, вештини за слушање и многу повеќе – сите во една забавна игра! Рефразирај, Поп-Изданието од 50-тите е забавна и примамлива "игра со имиња" наменета за две или повеќе лица, тимови или групи и е погодно компактна за патување! Ќе ви се допадне Рефразирајте каде Што Имињата на Песните се "Преформулирани" и играчите се тркаат да бидат првите што ќе ги откријат вистинските имиња. Оваа ставка содржи 400 карти за играње и тајмер од 30 секунди.- ШКУ : ТАЛ2254 Таликор Рефразе 50-тите И 60-тите Поп Издание Препорачана Возраст : 8-14 Година. Препорачана Возраст : 8-14 Години. Тема/Предмет : Учење. Вештина За Учење : Име, Песни. Тема/Предмет : Учење. Вештина За Учење : Име, Песни.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ