• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Luxpaper Покани за покана, 3 4, Strathmore Premium Wove, 80lb, светло бело, пакет

Luxpaper Покани за покана, 3 4, Strathmore Premium Wove, 80lb, светло бело, пакет

 
DEN 127.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Стратмор Премиум Wove A2 Покани за покана (4 3/8 x 5 3/4) во 80lb. Светло бела хартија се богати коверти со бела боја со мазна завршница. Овој плик има стилски плоштад назад, и е совршен за покани, честитки, благодарни картички и е идеален за писма бидејќи е дизајниран да одговара на четврт-склопените листови хартија. Бидејќи пликот А2 се вклопува во сите поголеми големини на пликот "a ", тој најчесто се користи како RSVP и се враќа плик, бидејќи 4 1/4 x 5 1/2 рамни и склопени картички се вклопуваат внатре. Овој плик со големина на А2 лесно се запечати со навлажлива лента за лепак што се наоѓа на задниот дел од размавта. Ако барате совршен плик за покана за кој било настан или деловна употреба, коверти со покани за A2 (4 3/8 x 5 3/4) во Strathmore Premium Wove 80lb. Светло бело е совршен избор и неверојатна вредност. Кликнете на копчето Yellowолта "Додај во количката " сега! Коверти на луксуз А2. Боја : Светло бело. Количина : 500. Големина : 4 3/8 x 5 3/4 инчи. Овие коверти сигурно ќе ги чуваат вашите предмети безбедни внатре без разлика дали ги користите за покани, зачувајте ги датумите или RSVP и многу повеќе.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ