• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Роланд Јанг-Гласини Јас-Земја-Винил

Роланд Јанг-Гласини Јас-Земја-Винил

 
DEN 576.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Признаен за неговиот духовен џез класик, Изофоничен Буги Вуги, како и неговиот понов излез на ем рекордс, Гласини јас-Ленд претставува уште една паралелна и длабоко привлечна страна на приказната На Роланд П.Јанг. Ова долгоочекувано повторно издание го истакнува нападот На Јанг во средината На 80-тите во поп структурите, душата и танцовата музика и ја опфаќа целата негова оскудна песна 1984 12", ЈАС-ЛЕНД, како и повеќето од неговите ЛП Од 1987 година, Гласини Докази, и двете само-објавени на Неговите Записи за Проток. Првично составено и објавено во 2013 година, ова ажурирано и ремастерирано издание гордо вклучува дополнителен внатрешен ракав со необјавени фотографии, врвна јакна и посупериорно винил притискање. Гласини Јас-Земјиште ќе се вклопи дома во секој сет во ЊУЈОРК. Тоа е поинтимен и личен албум, кој означува заминување за класично обучениот кларинетист и следеше една деценија во Областа на заливот жервент, каде што експериментираше во минималистичките и џез жанровите, а потоа и со неговата работа од раните 80-ти во групата одлепанк-фанк Офс. Овие снимки ја одразуваат промената на бреговите Со роланд кој се пресели На Менхетен и допираат многу лирски и световни теми од er преку душевниот глас На Роланд, освен За Бало-Бала, во која се прикажани пловечки вокали од неговата партнерка Риса преку машина за тапани спејси и хипнотичка бас секвенца, молејќи го слушателот да танцува. Роланд Јанг-Гласини Јас - Ленд-Винил Издавачка Куќа : Палто Флетс Рекордс. Музички Жанр : Посебен Интерес.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ