• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Одборот Пичове Скок Жаба К-Одземање Флеш Картички

Одборот Пичове Скок Жаба К-Одземање Флеш Картички

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Одземање флеш картички зајакнување на клучните математички вештини децата треба да успеат во градинка и прво одделение. Двостраните картички му помагаат на вашето дете да научи броење, одземање и идентификација на броеви. Уникатниот дизајн им помага на децата да градат флуентност преку повторена практика и меморирање и го прави учењето забавно за родителот и детето. Одборот Пичове Скок Жаба К-1 Одземање Флеш Картички Зајакнува клучните математички вештини децата треба да успеат. Му помага на вашето дете да научи броење, одземање и идентификација на броеви. Двостраниот дизајн помага да се изгради флуентност и го прави учењето забавно. За деца во градинка преку 1-ви одделение.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ