• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Mathcloud Mathcloud Algebra 2, интензивна година во година, курс за академска обука

Mathcloud Mathcloud Algebra 2, интензивна година во година, курс за академска обука

 
DEN 719.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Willе добиете 3 месеци пристап до програмата Algebra 2, која се состои од 5 поглавја и неограничени исмејувачки тестови. Math Cloud Mathcloud Algebra 2, Интензивна 12 година-14 година, Академски курс за обука Максимално времетраење на курсот : 3 месеци. Издавач : Mathcloud. Максимално времетраење на курсот : 3 месеци. Издавач : Mathcloud. Тип на обука : Курс. Име на обука : Алгебра 2 - интензивна. Метод на обука : Интернет. Максимална препорачана возраст : 14 години. Минимална препорачана возраст : 12 години. Тип на обука : Курс.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ