• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Рејбестос специјализирани ротори на перформанси, се вклопува во Избор: 1999- Дајуо Леганза

Рејбестос специјализирани ротори на перформанси, се вклопува во Избор: 1999- Дајуо Леганза

 
DEN 1.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Роторите за изведба на Raybestos се специјално дизајнирани за барање возачи кои бараат врвни перформанси. Овие ротори се идеални за ситуации со високи перформанси, влечење, зголемени побарувања за тежина и перформанси на улицата. Обезбедување на подобрено чувство на педали, трајно превенција на 'рѓа и зголемен живот на подлогата, овие ротори на перформанси даваат помалку напори за педали и поголема моќ на сопирање. Возачите доживуваат посилен залак без да жртвуваат мазно сопирање. Тие ги надминуваат вклопувањето, формата и функцијата на ОЕ за да обезбедат сигурни перформанси и издржливост. Конфигурациите за ладење специфични за возилото и се комбинираат железо специфично за да се намали бучавата и да се подобри одговорноста за сопирањето што е супер мазно и ултра тивко. Покривање на уличните перформанси, камион, SUV и луксузни апликации за автомобили. Подобрена металургија за зголемени барања за перформанси. Црна фузија или сива фузија 4.0 ™ облога - Заштитната обвивка го подобрува изгледот за чист завршен изглед. Патентирани слот за слот за S -groove за подобрено чувство на педали на избрани апликации - го максимизира контакт со роторот за посилен залак, неспокојно сопирање и зголемен живот на подлогата. Специфични дизајни на возилото - Совпаѓање на ОЕ форма, вклопување и функција за крајна јачина. Најтесна латерална истекување - 0,05мм (0,002 ”) или помалку за намалена пулсираност на педалот, бучава од сопирачката и продолжен живот на подлогата. Балансирани рабови на мелницата - 100% валидација обезбедува соодветна рамнотежа и ги минимизира вибрациите. Се вклопува во Изберете : 1999-2002 Daewoo Leganza и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ