• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Acdelco Gm Оригинална Опрема Стартер, Повторно Произведени 323-Одговара изберете: 1972-1977, 1979-CHEVROLET CORVETTE

Acdelco Gm Оригинална Опрема Стартер, Повторно Произведени 323-Одговара изберете: 1972-1977, 1979-CHEVROLET CORVETTE

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Acdelco Gm Оригинална Опрема Лесна Должност Преработените Стартери се гм-препорачана замена за оригиналните стартери на вашето возило. Стартерот на вашето возило е главната компонента што го чуди неговиот мотор. Acdelco Gm Оригинална Опрема Лесни Должност Преработени Стартери се дизајнирани за речиси секоја марка и модел НА ГМ автомобил, лесен камион и спортско комунално возило. Преработката На Стартери е индустриска стандардна практика која вклучува расклопување на постојните единици и замена на компонентите кои се најмногу склони кон абење со нови компоненти. Оштетените и застарените делови се заменуваат и се тестираат на крајот на линијата за да се осигураат дека ги извршуваат спецификациите На ACDelco. Покрај тоа, повторното производство ги враќа компонентите назад во употреба наместо да ги обработува како отпад или едноставно да ги фрла. Овие стартери се произведени за да одговараат на ВАШЕТО ГМ возило, обезбедувајќи ги истите перформанси, издржливост и работен век што ги очекувате Од Џенерал Моторс. Acdelco Стартер 323-255 Дополнителни Функции Волти : 12 VDC.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ