• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Hornady Custom Grade Series IV Нова димензија сет со 2-ум

Hornady Custom Grade Series IV Нова димензија сет со 2-ум

 
DEN 783.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Новата димензија на Hornady Custom Grade 2-Die сет е одличен комплет за умирање за Avid Reloader. Овој сет на умирање вклучува прилагодена нова димензија (CGND) со целосна должина Sizer Die и CGND седење умира. Позирот со целосна должина на Sizer има вретено на поштенски вретено, со серија на светлосни навои исечени на вретеното и вретеното колет. Ова го елиминира лизгањето на вретеното и го затегнува заклучувањето на вретеното ветре кога правите прилагодувања. Пловечкиот ракав за усогласување на куршумот и стеблото во CGND седењето умираат подобрување на седење со куршуми и точност со тоа што ги усогласувате куршумите и случајот пред седењето. Умирањето на седењето исто така важи и тркала за да се обезбеди куршумот во случајот. Комплетот CGND Die доаѓа спакуван во пластична кутија за складирање и вклучува два прстени за сигурност. Карактеристики : - прстени за заклучување на умирање : - Калибар : 9.3x57mm Mauser- Број на умирања : 2- Тип на умирање : Големина на целосна должина и седење на куршуми- Теми : 7/8 "- 14- Shellholder Вклучен : Не- кутија за складирање Вклучен : Да Вклучен : Да. Hornady Custom Grade Series IV Нова димензија 2-die сет.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ