• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Карат Т. Г. В. Морганит И Карат Т. В. Дијамант 14кт Розово Злато Двојно Ореол Прстен

Карат Т. Г. В. Морганит И Карат Т. В. Дијамант 14кт Розово Злато Двојно Ореол Прстен

 
DEN 9600.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Подобрете ја вашата колекција накит со Овој прекрасен Прстен Тангело Морганит и Дијамантски Двоен Ореол. Изработен во сјајно розово злато, се одликува со овално сечење, поставен морганитски скапоцен камен (7 х 5мм) во центарот со 74 дијаманти со тркалезно сечење (Г-Х, И1) формирајќи двоен ореол и поставен по должината на поделеното стебло. Полиран до брилијантен сјај, дајте си гламурозен изглед со овој трендовски скапоцен камен и дијамантски ореол прстен. Изработени во 14кт Розово Злато. 3/4 кт. Т.г. В. Морганит. 1/4 кт. Т.В. Дијамант. Дијамантска Боја : Г-Х. Дијамантска Јасност : И1. Овални И Тркалезни Камења. Камења поставени. Ширина на бендот : 2,2 мм. Двоен Ореол Прстен. Внимателно спакувани во кутија за подарок. Накит од тангело : виножито од скапоцени камења е твое за откривање Со Накит Од Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив излив на боја.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ