• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Примарно Злато Карат Бело Злато Рубин И Наспроти Дијамантски Прстен

Примарно Злато Карат Бело Злато Рубин И Наспроти Дијамантски Прстен

 
DEN 10219.52

Количина на стоки
Достапно на барање

Дизајниран од 14 каратно бело злато, овој романтичен прстен сигурно ќе додаде елегантна благодат на нејзиниот личен стил. Прикажува кружен фацетиран црвен рубин скапоцен камен од 4 мм во центарот на дизајнот на срцето со пенлив наспроти 2/СИ1 јасен дијамантски акцент за привлечен изглед. Овој прстен е достапен во големина на прст 6 и скапоцен камен тежи 0,35 cttw.Метална Тежина : 1,45 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 1,5 Mmring Големина : 6 Gemstone Детали : Тип : Rubybirthstone Месец : July Color : Redcut : Faceted Shape : Тркалезна Големина : 4mm Weight : 0,35 cttwquanty : 1jewerthstone поставување : Prongdiamond Детали : јасност : Vs2/Si1color : g-Ibirthstone Месец : Aprilcut : Facetedshape : Тркалезна големина : 1.1 mmweight : 0.007 cttwquanty : 1jewerthstone Поставување : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци Со Бел лак, совршена за чување или подарок давање.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Рубин, Дијамант, Родиум.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ