• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Мемоари Де Л'estат Де Франс, совс Чарлс I: contenans les избира плус значајни, faites & publiees tant par Les Католици que par ceu de la религија, depuis le troasiesme уреди de pacification

Мемоари Де Л'estат Де Франс, совс Чарлс I: contenans les избира плус значајни, faites & publiees tant par Les Католици que par

 
DEN 1038.56

Количина на стоки
Достапно на барање

Кожено издание. Јазик : Француски Волумен : в. 2 пт.1 Кожно Врзување На 'рбетот и Аглите со печатење На Златни лисја на' рбетот. Препечатено од 1578 издание. Не се направени никакви промени во оригиналниот текст. Ова не е препечатено или ocr ' reprint. Илустрациите, Индексот, доколку ги има, се вклучени во црно-бело. Секоја страница се проверува рачно пред печатење. Бидејќи оваа книга е препечатена од многу стара книга, може да има некои страници што недостасуваат или недостатоци, но ние секогаш се обидуваме да ја направиме книгата што е можно поцелосна. Преклопувањата, доколку ги има, не се дел од книгата. Ако оригиналната книга е објавена во повеќе томови, тогаш ова препечатување е од само еден том, а не од целиот сет. Доколку сакате да нарачате одреден волумен или сите томови, можете да не контактирате. ДОПОЛНИТЕЛНИ 10 ДЕНА ЌЕ БИДАТ ПОТРЕБНИ ЗА ОБРАБОТКА БИДЕЈЌИ КНИГИТЕ ВРЗАНИ ЗА КОЖА СЕ ЦЕЛОСНО РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ. Шиење врзување за подолг живот, каде што блокот на книгата е всушност зашиен (смит зашиен/сошиен дел) со конец пред врзување што резултира со потрајен тип на врзување. Страници : 690 Наслов : Мемоари Де Л'estат Де Франс, совс Шарл IX : contenans les избира плус значајни, faites & publiees tant par Les Католици que par ceux de la религија, depuis le troasiesme уреди de pacification fait au mois d ' Aoust 1570, iusques au regne de henry troasiesme & редуцира Тома ен троа .. Том 2 п1 (1578) [Кожен] Автор : Гуларт, Симон Мемоари Де Л'estат Де Франс, совс Чарлс IX : contenans les избира плус значајни, faites & publiees tant par Les Католици que par ceux de la религија, depuis le troasiesme уреди de pacification.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ