• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Дигитален Led Тахометар Мерач На Брзина На Вртежи Во Минута + Сензор За Прекинувач За Близина На Сала Npn Сет

Дигитален Led Тахометар Мерач На Брзина На Вртежи Во Минута + Сензор За Прекинувач За Близина На Сала Npn Сет

 
DEN 2.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Четирицифрено читање 10-9999 вртежи во минута4. Точност на мерењето : 0,1%, читање на 1 збор. Нашиот предмет е погоден за различни прилики, како што се куќи, вили, хотели и улици, додавајќи модерен допир на вашиот домашен декор. Влезен сигнал напон : Ниско ниво : - 30 V-0,6 V, Високо ниво : 4-30 V3. Доколку е потребно, користете заштитени жици и . Тоа треба да се користи за прикажување на различни дигитални . инструменти. Само користи едноставен и лесен за разбирање метод за инсталација, без потреба од професионални алатки, правејќи ја инсталацијата ветре и ви обезбедува попријатно искуство за купување. се препорачува да се користи механички прекинувачи или микро прекинувачи, бидејќи нивните . дигитален панел метар усвојува најновите A/D конверзија чип И . дизајнот е разумен. квалитет, за да не се бројат грешките, силен Препорачан магнетски прекинувач. Влезен пулсен сигнал : нпн/пнп отворен колектор, прекинувач за контакт, бесконтактен прекинувач, ниво пулс2. Режим на прикажување : 0,56 црвена, зелена, сина ЛЕР опционално3. покажете малку поинаку од вистинскиот објект. инсталирањето Е 12ММ, а должината на жиците е 1, 2М10.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ