• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Snapper 60V вентилатор на лисја без четки, батерија и полнач не вклучуваат SB60V-до

Snapper 60V вентилатор на лисја без четки, батерија и полнач не вклучуваат SB60V-до

 
DEN 2352.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Snapper 60-Volt Shain и Garden System напојуван од Бригс и Страттон нуди моќни и сигурни алатки за напојување со батерии по одлична цена без да се жртвуваат моќ и перформанси. Комплетен систем има пет алатки на една батерија. Косете, исечете, издувајте и разпуштете ја вашата работа во дворот без проблеми. Првиот вентилатор на лисја од литиум-јон од 60 волти на литиум-јон е 49 проценти полесен од вентилаторот за гас* што го олеснува сите ваши потреби за чистење на вашата палуба, внатрешен двор или патека. Сигурна моќност, лесен почеток и помалку одржување со овој Snapper 60-Volt литиум-јон безжичен вентилатор. (*Кога се споредува со вентилатори со гас) Snapper 60 V Axial Blower без четка : Првиот систем на батерии од 60 волти во индустријата; 3x поголема моќност од 20 V. Мотор без четка за крајна гасна моќност, траење и трајност. 450 CFM/125 MPH моќ низ сите површини. 49 проценти полесен од водечкиот конкурент од 58 волти. Електричен почеток; До 10x помалку бучава и вибрации наспроти вентилатор на гас; Нула одржување. Електричен почеток; До 10x помалку бучава и вибрации наспроти вентилатор на гас; Нула одржување. Електричен почеток; До 10x помалку бучава и вибрации наспроти вентилатор на гас; Нула одржување. Електричен почеток; До 10x помалку бучава и вибрации наспроти вентилатор на гас; Нула одржување. Електричен почеток; До 10x помалку бучава и вибрации наспроти вентилатор на гас; Нула одржување. Без кабел, без гас, без масло, без одржување, без проблеми. 10-годишна гаранција за мотор без четки. 4-годишна ограничена гаранција. 2-годишна гаранција за батерија.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ