• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Меккормик Море Сол Мелница, 2. Оз Сол

Меккормик Море Сол Мелница, 2. Оз Сол

 
DEN 2.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Кристалите на сол во Мелницата За Морска Сол Mccormick® природно се собираат од Медитеранот. Нашата прилагодлива мелница погодно нуди погрубо мелење за зачинување месо или пофино мелење за јадења како тестенини, зеленчук или јајца. Морската сол е погруба од кујнската сол, со поголема концентрација на минерали за подобрен вкус. Оваа мелница можете да ја прилагодите за совршено мелена морска сол за да одговара на вашиот вкус или рецепт. Користете груба сол за смела текстура во триење месо. Со пресврт, прилагодете ја фината сол за да зачините компири, сосови или супи. Чувајте ја оваа мелница за сол заедно со цела мелница за бибер во кујната, на масата и покрај скарата за свежо мелен вкус во секое време. Нивото на натриум во морската сол е споредливо со кујнската сол. Оваа Мелница За Морска Сол Mccormick® е Во Стаклено шише што е 2,12 унци. Чувајте ја оваа ставка стабилна на полица на температура на околината. Морска сол природно собрани Од Медитеранот. Прилагодливата мелница погодно нуди грубо, средно или фино мелење; не може да се полни. За употреба : отстранете го капачето, прилагодете ја мелницата на саканото мелење, свртете наопаку и извртувајте. Меккормик леќата за Мелење стаклени шишиња се рециклираат; прво отстранете ја главата на мелницата. Користете грубо мелење за задебелена текстура во месо триење или на врвот на карамели. Користете пофино мелење за да посипете компири, пржени јајца, сосови или супи. Чувајте ги мелниците за морска сол и бибер меккормик на масата за свежо зачинување на вашата храна.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ