• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Remy 8-in 8-in солидна плочка со цврста поле во Wedgewood Blue 5.28SF по кутија

Remy 8-in 8-in солидна плочка со цврста поле во Wedgewood Blue 5.28SF по кутија

 
DEN 2239.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Реми, рачно изработена плочка за цемент, позната и како енкоустична плочка, вдишува нов живот во дизајн на стариот свет. Користете ги ладните морски сини и топли сиви цврсти бои и мешавина на обрасци во Remy за да создадете возбудливи подови, грб и wallsидови. Осумте карактеристични дизајни во форма на 8 "x 8 " можат да се користат за цел кат или wallид, вметнат килим за плочки или акцент на ид. Шесте цврсти бои на плочки од 8 "x 8 " можат да се користат самостојно или комбинирани со дековите, што ви дава бесплатно владеење за креативност. Рачно изработена плочка за цементна цемент. Симетричен дизајн и обрасци нудат флексибилност во украсувањето на вашиот простор. Под, wallsидови, countertops, туш подови, апликација за wallsидови за туширање. Отпорна на лизгање на енкаустична плочка што е безбедна за тротоарите и тушевите.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ