• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Еднакви Тиква Зачин Нула Калории Засладувач Пакети, Кт

Еднакви Тиква Зачин Нула Калории Засладувач Пакети, Кт

 
DEN 1.67

Количина на стоки
Достапно на барање

"Еднаков Засладувач На Зачини Од Тиква : Засладете ги омилените топли пијалоци додека се препуштате на вкусниот вкус на зачинот од тиква?сите без калории и јаглени хидрати на шеќер!. Уживајте во сладоста што ја сакате со 0 калории без да користите други засладувачи како Спленда и Слатко Ниско*. Без глутен И Кошер Сертифициран : овој засладувач и замена за шеќер е без глутен и кошер парве сертифициран од Православната Унија. Засладени со аспартам, ЕДНАКВИ пакети Со Засладувачи Од Тиква со Нула Калории додаваат вкусен вкус на зачини од тиква во вашите омилени пијалоци додека засладуваат без сите калории и јаглехидрати на шеќер! Еднакви производи за засладувачи со нула калории можат да бидат корисни во исхраната на лица со дијабетес. Замена за шеќер : Засладете кафе, топло чоколадо и други топли пијалоци и задоволства и без користење пакети со шеќер, пакети со суров шеќер, коцки шеќер или шеќерни канистри за време на празници, фудбалски задни порти, огнови или каков било настан за студено време. Замената на додадениот шеќер со засладувачи со нула калории може да им помогне на лицата со дијабетес да управуваат со нивниот животен стил додека уживаат во засладени пијалоци. * Сите трговски марки што се користат овде се во сопственост на нивните соодветни сопственици и производите што се рекламираат на оваа страница не се спонзорирани, одобрени, продадени или промовирани од тие сопственици на трговски марки. Дијабетичен Засладувач : овој засладувач е погоден за лица со дијабетес. Оние со дијабетес или загрижени за нивото на гликоза треба да го земат предвид влијанието врз нивната исхрана на други состојки што се користат во храната засладена СО ЕДНАКВИ. Сезонски Вкус : добредојдовте fall СО ЕДНАКОВ Зачин Од Тиква Засладувач со Нула Калории?овие пакети за засладувачи се одлични за правење пијалоци од тиква од кафуле во стилот на кафуле или додавање вкус на пијалоците во движење!.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ