• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Фолкарт Метална Акрилна Занаетчиска Боја, Метална Завршница, Божиќна Зелена, фл оз

Фолкарт Метална Акрилна Занаетчиска Боја, Метална Завршница, Божиќна Зелена, фл оз

 
DEN 0.67

Количина на стоки
Достапно на барање

Додадете малку трепет на вашиот следен сам проект СО Божиќна Зелена Метална Акрилна Боја Folkart 2 fl oz. Оваа акрилна боја има кремаста и сјајна конзистентност која четка на мазна оставајќи убава метална завршница. Нашата патентирана, самозапечатувачка формула за акрилна боја нуди супериорна покриеност и побрзо време на сушење - што ја прави оваа одлична боја за внатрешни и надворешни проекти! Користете на дрво, хартија, платно, Стиропор, хартиена маше и многу повеќе. Оваа разноврсна акрилна боја ви овозможува да сторите се, од убави рачни слики до стилски матрици до техники за дизајнирање до Декор На домот DIYs и многу повеќе. Дајте им на сите ваши проекти модерен, метален пресврт со слој Од Фолкарт Метална Акрилна Боја. ПРАКТИЧНА ГОЛЕМИНА-Оваа разноврсна метална акрилна боја доаѓа во погодно шише од 2 мл. МЕТАЛНА ЗАВРШНИЦА-Оваа брилијантна акрилна боја се суши до сјајна, метална завршница-совршена за сите ваши уметности и занаети! Одлично за внатрешни и надворешни проекти!. КОРИСТЕТЕ на ПОВЕЌЕ ПОВРШИНИ-Користете ја оваа метална акрилна боја на различни површини како дрво, хартија, платно, Стиропор, хартиена маше и многу повеќе. ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ-Чистењето е лесно со оваа метална акрилна боја! Едноставно исчистете додека сте влажни со сапун и вода. ФОРМУЛА-Фолкарт Акрилната Боја е нетоксична и водена формула одлична за сите ваши проекти. Проширете ги вашите уметнички материјали со овој доверлив бренд!.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ