• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Супериорен Египетски Памучен Абсорбент 6-Парче Пешкир Од Слонова Коска

Супериорен Египетски Памучен Абсорбент 6-Парче Пешкир Од Слонова Коска

 
DEN 607.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Завиткајте се во нашиот луксузно лесен, но возвишен Супериорен Египетски Памучен Абсорбент 6-Парче Пешкир. Овие премиум Египетски Памучни крпи можат да се пофалат со средна тежина, правејќи ја секоја крпа густа и многу впива за да ве стопли и брзо да се исушите. Ултра меки и меки на допир, овие крпи без напор ќе ја исфрлат влагата, одржувајќи ве тост топло веднаш штом ќе излезете од туш или бања. Секоја цврста крпа прикажува граница во стилот на јаже до која е совршена за употреба кога се разгалувате или го прави совршениот подарок за некој посебен. Супериорен Египетски Комплет За Абсорбента Од Памук Од 6 Парчиња Слонова Коска Вклучува 2 Крпи за капење, 2 крпи за раце и 2 крпи за лице/ крпи за перење. Секоја цврста крпа прикажува граница на јаже . Изработени Од Египетски Памук . Тери јамка е многу абсорбента за да се исуши брзо . Еднократно за дополнителна удобност и издржливост . Приложената висечка јамка ви овозможува лесно да ја обесувате крпата . Модерен, традиционален или преоден стил . Ние сме посветени да ги направиме производите побезбедни за вас и побезбедни за светот; СТАНДАРД 100 ОД ОЕКО-ТЕКС сертифициран; Секоја компонента на овој производ е тестирана и потврдена без штетни материи и се произведува одржливо . Сите крпи се перат во машина. Измијте со слични бои. За сушење, исушете го ниско и извадете го веднаш од машината за сушење. Секогаш следете ги упатствата за етикетата за нега за најдобри резултати. Димензии : Секоја крпа за капење е долга 30 "широк х 52". Секоја рачна крпа е долга 16 "широк х 28". Секоја крпа за лице/ крпа за перење е долга 13 "широк х 13".


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ