• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Незасилената граница дневник на првото истражување На Канадската Гранична Линија Од Сент Реџис До Езерото на Шумата [Врвна Кожна Врзана]

Незасилената граница дневник на првото истражување На Канадската Гранична Линија Од Сент Реџис До Езерото на Шумата [Врвна Кожна

 
DEN 319.84

Количина на стоки
Достапно на барање

{Големина : 19,78 х 26,13 см} Уникатна Премиум книга Врзана За кожа за елитни читатели/колекционери на стари ретки книги. Оригинална Кожа се користи за врзување на оваа книга Со Печатење На Златни Лисја и дизајнирање На ' рбетот, предната и Задната страна на книгата со позлата на работ. ИМАМЕ ПОВЕЌЕ ОПЦИИ ВО БОЈА НА КОЖА ЦРВЕНА, ЗЕЛЕНА, СИНА, МАГЕНТА, ТЕН, ДЛАБОКО КАФЕАВА, ЦРНА И СО ЦРНИ ЕТИКЕТИ. МОЖЕТЕ ДА ИЗБЕРЕТЕ КОЈА БИЛО БОЈА ПО ВАШ ИЗБОР И ДА НИ ИСПРАТИТЕ ПО ПОШТА. Оригиналното издание беше објавено во [1943] и ова уникатно издание Е Препечатено во 2019 година со помош на оригиналното издание. Црно - бело печатење на висококвалитетна природна сенка хартија со шиење обврзувачки за подолг живот, професионално обработени без промена на неговата содржина. Бидејќи ова се стари книги, ние ја обработивме секоја страница рачно на компјутер и ги правиме читливи. Ние даваме се од себе за да ви ја дадеме најдобрата книга, но во некои случаи треба да прилагодиме неколку страници кои се замаглени или недостасуваат или црни дамки. Се надеваме дека ќе ги разберете овие прашања во ова старо богатство. Ова е важна книга за читателите кои сакаат да знаат повеќе за нашето старо богатство. Нашиот посветен тим се обидува да ги врати овие ретки книги на полиците. Ние исто така даваме услуга за печатење на тешко достапни книги кои не се наведени во нашата продавница. Се надевам дека ќе ви се допадне и ќе ги дадете вашите коментари и предлози. Ланг : - англиски, Страници 535, Печати На Барање. Одрекување од производ : ве Молиме имајте предвид дека бидејќи кожата е природен материјал, може да биде видлива мала промена на бојата или промена на текстурата. {ФОЛИО ИЗДАНИЕ (Големина 12х19 Инчи) Е ИСТО ТАКА ДОСТАПНО на БАРАЊЕ}. Незасилената граница дневник на првото истражување На Канадската Гранична Линија Од Сент Реџис до Езерото на Шумата 1943 [Премиум Кожа Врзана].


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ