• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Уметнички ткајачи модерна апстрактна област килим, 8,83 '11'

Уметнички ткајачи модерна апстрактна област килим, 8,83 '11'

 
DEN 3.33

Количина на стоки
Достапно на барање

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата „Елодија“ без напор служат како примерна претстава на современиот декор. Прецизно ткаената конструкција на овие парчиња може да се пофали со издржливост и ќе обезбеди природен шарм во вашиот простор за украси. Направено со полиестер во Турција и има низок куп. Само чисто место. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте прво на мала област. Вакуумите на канистер без шипки за ритам се оптимален вид вакуум што треба да се користат на килими, но исто така можете да ја користите рачната приврзаност на исправен вакуум. 100% полиестер. Машина ткаена во Турција. Низок куп. Висина на купот : 0,2. Само во затворен простор. Модерен и еклектичен, овој модерен стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . сина. Нијанси на сина, морнарица, средна сива, таупе, овесна каша. Килим од 9 'x 12'. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Енда. Наменето да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрен од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници . Функционалниот низок куп овозможува погодно поставување на влезовите, под мебелот и нема да наложи врата. Препорачана подлога за килими.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ