• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Уметнички ткајачи Aynwild 7'10 10'3 regrulular deage incer

Уметнички ткајачи Aynwild 7'10 10'3 regrulular deage incer

 
DEN 1600.00

Количина на стоки
Достапно на барање

Опфаќајќи ја времето почесната традиција на изработено рачно изработка на килими, елегантниот и исклучителен дизајн на колекцијата Аинвилд сигурно ќе зрачи со чувство на раскошен дизајн во вашиот дом. Стручно направени во Турција, овие килими се главен пример за неверојатна изработка и чиста елеганција. Одликувајќи се со прекрасен дизајн на Shag, овој килим е совршен додаток на кој било простор. 75% полипропилен / 25% полиестер. Машина ткаена во Турција. Кадифен куп. Висина на купот : 2,0 ". Само затворен. Моден и еклектичен, овој глобален стилизиран килим додава елегантен изглед на вашиот простор . Бела. Колекцијата. Уметност на јазол. Наменета да издржи секојдневно носење, овој килим е одобрено од деца и пријателски за миленичиња. Совршен за области со висок сообраќај во вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници . лесен за чистење и Одржувајте, препорачуваме да се вакумираат редовно и чистењето на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала површина прво. Канистер вакуумите без ритами за тепачки се оптимален вид вакуум што треба да се користи на килими, но исто така можете да ја користите и рачната приврзаност на исправен вакуум. Функционалниот кадифен куп овозможува удобно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги попречува влезовите. Препорачана подлога за килими.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ