• Цената е намалена.
  • Неодамнешно
Ѓердан од не'рѓосувачки челик од шипка - 18

Ѓердан од не'рѓосувачки челик од шипка - 18

 
DEN 143.84

Количина на стоки
Достапно на барање

Крајбрежниот накит за накит капка ѓердан од не'рѓосувачки челик - 18 инчеста на трендот и украси го вратот со оваа деликатна и рафинирана геометриска мода за накит. Едноставно, но сепак модерно и елегантно, овој ѓердан со ланци со капки со ленти нуди модерен шик и вжештена привлечност. Оваа ставка за накит од не'рѓосувачки челик има висок полиран ѓердан од кабелски ланец со врски со правоаголна цилиндерска лента. Правоаголна цилиндерска лента испушта 1 инч од центарот на ѓерданот што формира дизајн на форма Y. Кабелскиот ланец го прави овој ѓердан безвременски, додека високата полирана завршница го истакнува овој приврзок со класичност и елеганција. Тип на метал на артикалот : Не'рѓосувачки челик. Метална боја на артикалот : Бела. Материјал на предметот : Метал. Тип на камен на артикалот : Нема камен. Камена боја на артикалот : Нема камена боја. Камен облик на предметот : Нема форма на камен. Камената димензија на предметот : Нема камена димензија. Метал печат на артикалот : челик. Категорија на артикли : накит. Тип на накит : Мода. Што е вклучено : ѓердан. Должина на артикалот : 18 инчи. Ширина на артикалот : 1/32 инчи. Тежина на артикалот во грамови : 5 грама. Број на камен на предметот : Нема броење на камен. Тип на затворач на артикалот : канџи од јастог. Поставување камен за накит : Нема поставување накит. Стил на артикли : Ларијат, y-knecklace, Solitaire. Демографска возраст : возрасни (18 години и повеќе). Насочена публика : Womenените, женски. Грижа и чистење : Избришете со полска крпа. Прикажана сезона : есен, лето, пролет, зима. Должина на ланецот : 18 инчи. Тип на ланец : Кабел.


Деталните информации

Тие исто така купуваат со овој производ